تسلیم ایشان در حضور و ظهور ایشان

حضرت امام باقر علیه السلام فرمودند که حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند :

پدر و مادرم فدای او باد، او همنام من و دارای کنیه ی من است.

پدرم فدای کسی باد که سراسر گیتی را سرشار از عدل و داد می کند همانگونه که پر از ظلم و ستم شده باشد.

این روایت را ابو حمزۀ ثمالی که از بزرگان اصحاب آن حضرت است نقل نموده؛ او می گوید: روزی در محضر امام باقر (ع) بودم آنگاه که مردم از خدمت آن بزرگوار مرخص شدند به من فرمودند:

ای ابا حمزه؛ از چیز هایی که خداوند آن ها را حتمی قرار داده است قیام قائم ما است و کسی که در آنچه می گویم شک کند خداوند را ملاقات می کند در حالی که به او کافر است.

حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند پدر و مادرم فدای کسی باد که به نام من نامیده شده و کنیه اش کنیه ی من است امام باقر ادامه دادند او هفتمین فرد از نسل من است . پدرم فدای کسی باد که سراسر زمین را پر از عدل و داد می نماید همان گونه که از ظلم و ستم پر شده باشد.

ای ابا حمزه ؛ هر کس در زمان او باشد و تسلیم او گردد همان گونه که تسلیم محمد و علی بوده ، بهشت بر او واجب است، و کسی که تسلیم او نباشد خداوند بهشت را بر او حرام می کند و جایگاه او آتش می باشد و بد منزلی است جایگاه ستم کاران.

 

بحارالانوار:51/139/24/241/36/394

/ 2 نظر / 6 بازدید
زهرا

سلام سال نو مبارک شرمنده دیر خدمت رسیدم امیدوارم سالی خوب وپربکت را همراه با سلامتی و سعادت در کنار خانواده محترمتان داشته باشید بنال ای دل ز تنهایی حذر کن دمی با خود نشین به رب خود نظر کن همانا گر تو خود را میشناسی حماقت میشود رب ناشناسی موفق و تندرست باشید در پناه حق اللهم عجل لولیک الفرج

شيعه

سلام بنشسته دلم به سفره عزاي فاطمه شايد كه را هش دهند در سراي فاطمه محبو بيتش به درگاه حق بود بالا هستند امامان جمله مقتداي فاطمه آري گنه كار را به محضرش ره نيست در پشت در نشيند اين گداي فاطمه شيعه.. . وب زيبا و مفيدي داريد . آرزومندم در سايه حضرت حق موفق باشيد لطفا سري به وب هاي زير بزنيد تازه بروز شده اند و در صورت تمايل آدرس هاي ذكر شده را لينك نموده اطلاع دهيد تا در هر پنج وب لينك شويد. قدم رنجه بفرمائيد. اظهار نظر شما مزيد امتنان خواهد بود. ********************* گهواره اشگ mm-mm.blogfa.com ********************* بيكران آسمان amir3223.blogfa.com ********************* فرياد بلند r-c.blogfa.com ******************** مسلمانان mnm.asblog.ir ********************* مهاجر mmmmm.asblog.ir *******************