عنایت امام زمان (عج) به زائرین امام رضا (ع)

حجة الاسلام و المسلمین شیخ مهدی حائری تهرانی (متوفی در دی ماه ١٣٧٩) در مصاحبه ای با واحد ارشاد و امور فرهنگی مسجد مقدس جمکران عنایتی که از امام زمان (علیه السلام) در سفر مشهد مقدس به ایشان و همراهانشان شده است را چنین نقل می کند:

٢٨ اسفندماه ١٣٧۵همراه بعضی از دوستان اهل علم و مدّاح تهرانی و عدّه ای از مسؤولین کشور با هواپیما عازم مشهد مقدّس بودیم. وقتی هواپیما به فرودگاه مشهد رسید، داشتیم برای پیاده شدن آماده می شدیم که گفتند هواپیما دچار نقص فنی شده و نمی تواند در باند فرودگاه بنشیند. حدود یک ساعت هواپیما در آسمان مشهد سرگردان بود که در نهایت مجبور شدیم به تهران برگردیم. همه سرنشینان نگران بودند. خلبان و خدمه هواپیما علت را نمی گفتند، ولی وقتی یکی از مسؤولین به طور خصوصی از خلبان پرسید، گفت که هنگام فرود، چرخ های هواپیما باز نشد و هرچه سعی کردند، نتیجه ای نداد. همچنین گفت که دستور داده اند تا آتش نشانی آماده باشد. چون احتمال سقوط و آتش گرفتن هواپیما می رود.

همین که به نزدیکی های فرودگاه تهران رسیدیم، اعلام کردند: ما به هیچ وجه نتوانستیم چرخ های هواپیما را باز کنیم و امکان نشستن به صورت عادی وجود ندارد و باید آماده سقوط باشیم. اگر کسی دندان مصنوعی دارد، بیرون بیاورد؛ همه کفش هایشان را درآورند و هرکس عینک دارد، بردارد.

معلوم است که انسان در چنین موقعیتی چه حالی پیدا می کند. من هم مثل بقیّه منقلب شده بودم و در آخرین لحظات، عمّامه ام را برداشتم و گفتم: آقایان اگر آخرین لحظه زندگیمان است، بهتر است به امام زمان حجة بن الحسن (علیه السلام) متوسّل شویم! همه منقلب بودیم. دستم را روی سرم گذاشتم و گفتم: همه بگویید:

«یا أبا صالح المهدی ادرکنی، یا أبا صالح المهدی أدرکنی...»

 همه با حال توسلی که داشتند با صدای بلند می گفتند:


«یا أبا صالح المهدی أدرکنی.»


مشغول ذکر و در حال توسّل بودیم که ناگهان خلبان داد زد: مژده، مژده! امام زمان (علیه السلام) عنایت فرمود و چرخ ها باز شد! یک صدا صلوات فرستادیم. هواپیما به سلامت روی زمین نشست. مطمئن بودیم تنها معجزه امام زمان (علیه السلام) بود که ما را در آن لحظات آخر نجات داد و به زائرین جدّش امام رضا (علیه السلام) توجّه فرمود. سند: دفتر ثبت کرامات مسجد مقدس جمکران، شماره ٩٧، مورخه ١٣٧۶.

/ 1 نظر / 27 بازدید
زهرا

(سلام بر دلیر مردان عرصه قدرت فکر و اندیشه و تفکر اسلامی و حامیان و یاران امام زمان سوگند به خدا که آنچه در زمین و آسمانهاست تسبح گوی محبت و بزرگواری اوست و دعا گوی آخرین منجی و نجات دهنده یخلق او . پس سر تعظیم به درگاهش فرو میبریم و از او می خواهیم که در تکرار زمان ما را از ناامیدی و یاس و پریشانی نجات دهد تا همواره سرزنده و سربلند و پر افتخار راه را برای آمدن آخرین منجیش آب پاشی کنیم و چشم انتظار آمدنش باشیم و حیات و مماتمان را با عزت و قرین رحمت خود قرار دهد .انشالله اللهم عجل لولیک الفرج