سپاهیان امام هادی علیه السلام

روزی متوکل به سپاهیانش نظاره کرد و دستور داد هر سواری توبره اسبش را پر از خاک کند و همگی یک جا بریزند. آنجا مثل کوهی شد و نامش را تل المخالی (تل توبره ها) گذاشتند. خود با امام بالای آن تل رفت و رو به آن حضرت کرد و گفت: تو را طلبیدم تا سپاهیان مرا ببینی. سپاهیان همه زره بر تن داشتند و مسلح بودند و با بهترین آرایش و کاملترین ابزار نظامی و بیشترین شکوه از برابر آنان گذشتند.

هدف متوکل از این نمایش شکستن روحیه کسانی بود که قصد خروج در برابر او را دشاتند و می ترسید ابوالحسن یکی از بستگانش را مامور به خروج کند. امام هادی فرمودند: آیا می خواهی من هم سپاه خودم را به تو بنمایانم؟
متوکل گفت: آری. امام از خدای سبحان خواستند و ناگهان در میان آسمان و زمین از خاور تا باختر فرشتگان مسلح ظاهر شدند. متوکل با دیدن آنها از هوش رفت. چون به هوش آمد.
امام فرمود ما در امر دنیا با تو مسابقه نمی دهیم، ما به امر آخرت مشغولیم. از
آنچه تصور می کنی باکی نداشته باش.

مهجه البیضاء ج 4 ص 374

/ 1 نظر / 4 بازدید
امین و مهشید و خدای مهربون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]_________[گل][گل][گل][گل]__________[گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل]______________[گل] [گل]______________ [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]__ سلام دوست عزيز [گل]____ ma3ta.com ___ [گل][گل][گل] _[گل]_[گل] ______اميدوارم خوب باشيد ________________[گل] [گل] [گل][گل][گل]_____ وبلاگ امین و مهشید و خدای مهربون ___ [گل][گل][گل] [گل] [گل][گل]___ جايي از جـنس امید و آرامش _________ [گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] ________ با مطلبي فوق العاده زيبا ____ [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]____ آپ شد__________________[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] حضور شما باعث دلگرمي ماست [گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]_[گل] [گل] __ شاد باشيد هميشه __[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] _______________[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل]__________ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل]______[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]__[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل]